Monthly Archives: April 2023
Ապրիլի 23-24-ը «Իրավունքի ուժ» հասարակական կազմակերպությունը դասընթաց էր կազմակերպել 10 բլոգերների համար։ Մասնակիցները խորացված գիտելիքներ ստացան գենդերային բռնության և խտրականության վերաբերյալ, քննարկեցին բռնության նվազեցման նպատակով արշավներ իրականացնելու առանձնահատկությունները։ Բանախոսները Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության կոալիցիայի անդամ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներն էին։ Դասընթացը կազմակերպվել է «Փոփոխելով ընտանեկան բռնության հարցերով օրակարգը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է UN Trust Fund to End Violence against Women-ի…
Կոալիցիայի անդամները մշտադիտարկման եվ ադվոկացիայի դասընթացի մասնակցեցին
Նախորդ շաբաթ Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության կոալիցիայի անդամները մասնակցեցին ՄԱԿ-ի Կանանց նկատմամբ խտրականության բոլոր ձևերի վերացման Կոմիտեի կողմից Հայաստանին ուղղված առաջարկների մշտադիտարկման և պետության կողմից դրանց իրականացմանը միտված ադվոկացիայի առցանց դասընթացին: Երկօրյա դասընթացի նպատակն էր զարգացնել Կոալիցիայի անդամ կազմակերպությունների կարողությունները՝ միտված ՄԱԿ-ի մոնիթորինգային մարմինների կողմից կանանց իրավունքներին վերաբերող առաջարկների մշտադիտարկմանը և պետությանն ուղղված ադվոկացիային՝ դրանց պատշաճ իրականացման համար: Հանդիպումը վարեց…

Monthly Archives: April 2023
On April 23-24, the “Human Rights Power” NGO organized a training for 10 bloggers. The participants gained in-depth knowledge about gender-based violence and discrimination, discussed the specifics of conducting campaigns aimed at reducing violence. The speakers were the representatives of member organizations of the Coalition to Stop Violence against Women. The training has been organized in the frame of “Transforming…
Coalition members participated in monitoring and advocacy training
Last week, members of the Coalition to Stop Violence against Women participated in the online workshop on monitoring of the concluding observations of the UN Committee on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women to Armenia and  advocacy for their implementation by the state. The purpose of the two-day workshop was to develop the capacity of Coalition member…