Նախորդ շաբաթ Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության կոալիցիայի անդամները մասնակցեցին ՄԱԿ-ի Կանանց նկատմամբ խտրականության բոլոր ձևերի վերացման Կոմիտեի կողմից Հայաստանին ուղղված առաջարկների մշտադիտարկման և պետության կողմից դրանց իրականացմանը միտված ադվոկացիայի առցանց դասընթացին: Երկօրյա դասընթացի նպատակն էր զարգացնել Կոալիցիայի անդամ կազմակերպությունների կարողությունները՝ միտված ՄԱԿ-ի մոնիթորինգային մարմինների կողմից կանանց իրավունքներին վերաբերող առաջարկների մշտադիտարկմանը և պետությանն ուղղված ադվոկացիային՝ դրանց պատշաճ իրականացման համար:
Հանդիպումը վարեց International Women’s Rights Action Watch Asia Pacific (IWRAW Asia Pacific)-ի փորձագետները: Կազմակերպությունը շուրջ 20 տարի աջակցում է Կանանց նկատմամբ խտրականության բոլոր ձևերի վերացման կոնվենցիայի շրջանակներում ադվոկացիա իրականացնող կազմակերպություններին՝ հանդիսանալով միջնորդ Կանանց նկատմամբ խտրականության բոլոր ձևերի վերացման Կոմիտեի և կազմակերպությունների միջև:
Հանդիպման արդյունքում Կոալիցիայի անդամները մշակեցին ռազմավարություն, պետությանն ուղղված առաջարկների իրականացումն առավել արդյունավետ դարձնելու համար:
Դասընթացը կազմակերպվել է «Փոփոխելով ընտանեկան բռնության հարցերով օրակարգը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում, որn իրագործվում է Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության կոալիցիայի և նրա անդամ կազմակերպությունների կողմից, ֆինանսավորվում է UN Trust Fund to End Violence against Women-ի կողմից։

Coalition members participated in monitoring and advocacy training
Last week, members of the Coalition to Stop Violence against Women participated in the online workshop on monitoring of the concluding observations of the UN Committee on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women to Armenia and  advocacy for their implementation by the state. The purpose of the two-day workshop was to develop the capacity of Coalition member organizations to monitor the recommendations from UN monitoring bodies on women’s rights and advocate with the state for their proper implementation.
The workshop was conducted by the International Women’s Rights Action Watch Asia Pacific (IWRAW Asia Pacific) experts. For nearly 20 years, the organization has supported organizations to advocate on the implementation of the Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women, acting as an intermediary between the Committee on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women and organizations.
As a result of the meeting, the members of the Coalition developed a strategy on how to advocate on the implementation of concluding observations by the state more effectively.
The workshop has been conducted in the frame of “Transforming the Domestic Violence Agenda in Armenia” project implemented by the Coalition to Stop Violence against Women and its member organizations, financed by the UN Trust Fund to End Violence against Women.